איך לעשות כסף בגיל צעיר

איך לעשות כסף בגיל צעיר

אז איך לעשות כסף בגיל צעיר ומי בכלל לא רוצה לעשות כסף?
מסתבר שלא רק אנשים מבוגרים רוצים כסף, גם ילדים ובני נוער מחפשים דרכים שונות בכדי להרוויח כסף. אומנם יש משפחות בהן מקובל לתת לילדים דמי כיס, אבל מנהג זה אינו נפוץ בקרב כל המשפחות והאמת היא שגם לא כל המשפחות יכולות להרשות לעצמן לתת לילדים דמי כיס שבועיים או חודשיים.

אז איך אפשר לעשות כסף בגיל צעיר? מהי הדרך הטובה ביותר להרוויח כסף כבר בגיל צעיר?

בפוסט הזה נסקור 14 דרכים שונות שיעזרו לכם להרוויח כסף, כבר בגיל צעיר.

מוכנים? יאללה מתחילים.

ניווט מהיר

דוגיסיטר (דוגווקר)

מי לא מכיר את הנער או הנערה שהולכים ברחוב עם מספר לעיתים דו-ספרתי של כלבים קשורים. ליווי והוצאת כלבים לרחוב הוא שרות נדרש וכמו שנראה גם בהמשך הרשימה, בסוף, כסף עושים מצורך של אנשים אחרים. אנשים שצריכים משהו יהיו מוכנים לשלם עבור הסיוע שהם צריכים.

התשלום המקובל עבור דוגיסיטר הוא בסביבות 25-30 ש”ח עבור סיבוב של רבע שעה עם הכלב.

תמונות באינטרנט

אם אתם אוהבים לצלם וכל היום מעלים תמונות לרשתות החברתיות אז זהו רעיון מצוין בשבילכם. יש הרבה אנשים שצילום זה לא הצד החזק שלהם והם יהיו מוכנים לשלם עבור תמונות מוצלחות. יש הרבה ערך כיום לתמונות מקוריות ואנשים מוכנים לשלם עבור תמונות טובות.

קיימים אתרים רבים שבהם תוכלו לפרסם תמונות שלכם, בין האתרים המובילים תוכלו למצוא את: Shutterstock ,iStockPhoto, Dreamstime, SmugMug.

באנר רוצה להצליח עם כסף

רוצה לעשות כסף? רוצה להצליח עם כסף?

לקבלת מידע נוסף, מלאו את הפרטים:

מכירת חצר (Garage sale)

מכירת חצר יכולה להיות אירוע נחמד וריווחי. לרובנו יש נטייה לאגור דברים בבית ואחת לתקופה, כאשר אנחנו עושים סדר בבית, אפשר לנצל את ההזדמנות ולעשות מכירה בחצר של הדברים שנרצה להיפרד מהם. כדאי לארגן את המכירה מראש, לקבוע תאריך, לתלות שלטי חוצות ולפרסם ברשתות חברתיות. לאסוף את כל הפריטים שנרצה למכור, לתמחר אותם ולהגדיר לעצמנו באיזה מחיר נרצה למכור אותם (עדיף לקבוע מחיר מינימום ומקסימום בשביל שנוכל להיות מוכנים למיקוח שיגיע).
אפשר גם להכין שתיה וכיבוד קל בשביל לגרום לאנשים להרגיש יותר בנוח.

בייביסיטר

תמיד יהיו אנשים שיצטרכו בייביסיטר – שכנים, חברים ומכרים מהשכונה. התשלום לבייביסיטר מתחיל בסביבות 20-30 ש”ח ועולה ככל שקשה למצוא בייביסיטר באזור וכתלות בשכונה שבה אתם גרים (מן הסתם בצפון ת”א יותר יקר מאשר בדרום ת”א). אולי לא חשבתם על זה, אבל אנשים צריכים בייביסיטר גם בשעות הבוקר, בשל הצורך להגיע לעבודה מוקדם, לעיתים ההורים נאלצים לצאת מהבית מוקדם וצריך שמישהו בוגר יכין את הילדים לבית הספר. איך נמצא את אותם אנשים שצריכים את השירות?
– נכתוב מודעה ונתלה ברחבי השכונה
– נפרסם בקבוצות פייסבוק הרלוונטיות
– נפרסם בקבוצות ווטסאפ של הורים (בעיקר של אמהות)
– נשאל את השכנים ברחוב

מכירת מזון בדוכן

בטח יצא לכם לראות בצידי בדרך את אותם דוכני מזון קטנים בהם מוכרים פירות, ירקות או אוכל מוכן. לעיתים זה ג’חנון, לימונדה, מאלבי קר או אפילו תות שדה אדום ויפה.
הרעיון הוא פשוט, לקנות בזול, להשקיע זמן באיסוף המזון, הכנתו ומכירתו וליצר רווח מההפרש. פשוט.

ניקוי בתים וחדרי מדרגות

לא כולנו אוהבים לנקות אבל זו יכולה להיות הכנסה מהירה ופשוטה.
הביקוש לשירותי ניקיון הוא גבוה מאוד, בעיקר באזורים בהם גרים אנשים שיש להם כסף. אנשים כאלו מוכנים לשלם עבור שירותי ניקיון ואנחנו יכולים לספק להם מענה איכותי וטוב.
ניקוי חדרי מדרגות הוא עיסוק משתלם, אפשר לקבל בסביבות 1000 ש”ח עבור ניקוי פעמיים בשבוע של חדרי מדרגות בבתים משותפים קטנים (עד 4 קומות). בבניינים גדולים יותר אפשר לקבל אפילו 3,000ש”ח עבור ניקוי חדרי המדרגות והמעלית.
נכון, זאת לא תמיד העבודה הכי קלה פיזית אבל אנחנו צעירים ואפשר להשקיע ולקום מוקדם בבוקר ולהספיק לנקות עוד לפני שכל הרחוב מתעורר. שווה לבדוק!

עיצוב אתרי אינטרנט

איך לעשות כסף בגיל צעיר - עיצוב אתרי אינטרנט
איך לעשות כסף בגיל צעיר – עיצוב אתרי אינטרנט

כמה פעמים כבר קרה לכם שעיצבתם את שולחן החג, או סידרתם את החדר או ציירתם משהו יפה? יש בנינו כאלו שיש להם חוש עיצוב מפותח, אז למה לא להשתמש בזה להרוויח גם כסף..
אפשר ללמוד עיצוב אתרים ואפשר גם להציע סיוע ועזרה לאנשים שזה המקצוע שלהם, ללמוד מהם מה נדרש ואחרי תקופת התנסות להתחיל להציע את השירות בעצמנו. האינטרנט מלא במידע, קורסים, סרטונים וכל מה שנדרש בכדי ללמוד את הנושא, אז נצלו זאת, השקיעו את הזמן בלימוד, חפשו בגוגל “דרושים מעצבים גרפיים ללא ניסיון לעבודה מהבית” והתחילו להרוויח!

סקרים באינטרנט

מה יותר כיף מלשבת בבית, להשקיע כמה דקות במעבר על שאלון ועוד לקבל על זה כסף. תחום הסקרים באינטרנט הלך וצבר תאוצה בשנים האחרונות, חברות משקיעות יותר ויותר כסף בכדי להבין מה רוצים הלקוחות ובמה להתמקד. בכדי לעשות זאת החברות מבצעות סקרים שונים, ובניגוד לעבר שהיו צריכים להתאסף במקום פיזי בכדי לענות על שאלות, כיום ניתן לעשות זאת בקלות דרך האינטרנט.
אז איך עושים את זה?
מחפשים חברות סקרים, נרשמים באתר ומתחילים לקבל סקרים למלא. התשלום מתבצע לרוב עפ”י כמות השאלות בסקר.

רשימת אתרי סקרים באינטרנט

אספנו לכם מספר אתרים שאיתם אפשר להתחיל:
1. סקרים – מענה על סקרים מהבית.
2. פאנל פרויקט המדגם – להרוויח כסף מסקרים בתחומים שונים.
3. panel4all – לענות על סקרים מהבית או מהנייד ולהרוויח כסף
4. panelview – ביצוע מחקרי שוק וסקרים בישראל ובשוק הבינלאומי

השקעות

כשאתם מתחילים להשקיע בגיל צעיר, אתם מרוויחים פעמיים – הרווח הראשון והברור הוא הזמן, ככל שמתחילים מוקדם יותר וככל שהכסף שלנו עובד יותר זמן כך אתם מרוויחים יותר, זה פשוט. אבל הרווח השני, שהוא לעיתים פחות בולט, הוא העובדה שאתם מתחילים בגיל צעיר אתם נפתחים לעולם הכסף וההשקעות. הכרות עם עולם ההשקעות בגיל צעיר עשויה לשנות את חייכם, להשפיע על הבחירות שאתם עושים בחיים ובכלל לגרום לכם לחיות חיים טובים ומלאים יותר.

כשאנחנו חושבים על השקעות אנחנו לרוב חושבים על סכומים גדולים מאוד, החל מעשרות אלפי שקלים ועד מיליונים רבים. זה נכון, אבל זה לא כל הסיפור.

אם שאלתם את עצמכם, האם יש לכם את התכונות להיות משקיע מוצלח, אז ריכזנו עבורכם את ההבדלים בין משקיע מוצלח למשקיעים פחות מוצלחים, מוזמנים לקרוא ולבדוק את עצמכם.

נדל”ן

אולי תופתעו לדעת, אבל אפשר להשקיע בנדל”ן אפילו עם כמה מאות שקלים! קיימים מכשירים פיננסים רבים המאפשרים לכל אחד מאיתנו להשקיע בנדל”ן וזאת מבלי לקנות דירה או נכס ולהיכנס להתחייבויות ארוכות טווח – חפשו קרנות ריט בגוגל.

נושא נוסף שכדאי מאוד להכיר, כבר מגיל צעיר, הוא המשמעות של יצירתיות בעולם ההשקעות. בכדי שתוכלו להתחיל להבין מהי יצירתיות בהשקעות, הכנו לכם סקירה בנושא מימון נדלן יצירתי.

שוק ההון

השקעה בשוק ההון היא גם דרך מצויינת להתחיל השקעות בגיל צעיר, לא צריך סכומי כסף גדולים. חשוב יותר להתחיל ולהתמיד. העיקרון הבסיסי בשוק ההון הוא ההתמדה, אם מתמידים לאורך שנים הסיכוי להרוויח עולה בצורה משמעותית כאשר מדובר על עשרות שנים אפשר להניח בסבירות גבוהה שהרווח גם מובטח!
יש דרכים רבות נוספות להשקיע כבר בגיל צעיר, בפוסטים הבאים נרחיב בנושא. מה שחשוב לזכור הוא שאפשר ואפילו כדאי מאוד להתחיל כמה שיותר מוקדם.
(הערת אזהרה: בכל מקרה, תמיד יש להתייעץ עם גורמים מומחים בעלי רישיון בכלהנוגע להשקעות, זאת לפני שמכניסים כסף להשקעה)

שיווק שותפים

שיווק שותפים הוא טכניקת שיווק שקיימת כבר שנים רבות. הרעיון הוא פשוט – לסייע למישהו לשווק מוצר כלשהו ובתמורה לקבל על כך תגמול. שיווק שותפים ניתן לעשות ע”י הקמת אתר או בלוג בנושא מסוים. כדאי לבחור נושא שמעניין אתכם בכדי שתוכלו לעשות זאת בהנאה ולאורך זמן.
אבל לא חייבים להקים אתר, אפשר להשתמש בחשבונות של הרשתות החברתיות שלכם בכדי לשווק מוצרים. שימו לב, חשוב מאוד לציין ליד הפרסום שאתם מפרסמים על המוצר או השירות כי מדובר על שיווק שותפים, יש הבדל בין לשווק מוצר שאתם מכירים ויש לכם ניסיון איתו לבין לשווק מוצר כי אתם מקבלים על השיווק שלו כסף, אנשים רגישים לכך ובצדק.
מאמר מצויין שמסביר את הנושא ניתן למצוא באתר של שמול – לקריאה לחץ כאן.

ערוץ יוטיוב (youtube.com)

איך לעשות כסף בגיל צעיר - ערוץ יוטיוב
איך לעשות כסף בגיל צעיר – ערוץ יוטיוב

מהו ערוץ יוטיוב?

ערוץ יוטיוב הוא למעשה ערוץ של תוכן שבו אתם מפרסמים סרטונים. הסרטונים יכולים להיות סרטונים שאתם מצלמים או סרטונים אחרים שמותר לעשות בהם שימוש (בין אם מדובר בסרטונים לשימוש ציבורי או כאלו שקיבלתם אישור מפורש בעל הזכויות על הסרטון שמאפשר לכם להשתמש בהם בערוץ שלכם).

איך מרוויחים מערוץ יוטיוב?

הרווח שלכם נובע קודם כל מכמות הצפיות בסרטונים בערוץ שלכם. חברת גוגל (הבעלים של אתר youtube) משלמת לבעלי הערוצים עבור כמות הצופים בסרטונים שלהם. ככל שיותר אנשים צופים בסרטונים שלכם, גוגל מכניסה יותר פרסומות ומרוויחה יותר ולכן גם משלמת לכם על כך.
חשוב שהתוכן שלכם יהיה תוכן איכותי בשביל שימשוך צופים רבים ככל הניתן. נתון נוסף שגוגל בודקת הוא כמות הסרטונים שאתם מעלים לאורך זמןף יש חשיבות להעלות באופן קבוע סרטונים בכדי שגוגל תבין שמדובר בערוץ בעל ערך.

איך להתבלט ביוטיוב?

התחרות ביוטיוב היא רבה מאוד, נכון לשנת 2022 הגולשים מעלים במומצע יותר מ-500 שעות בכל דקה!! אכן קשה מאוד להתבלט ולהתחרות בכל כך הרבה תוכן שעולה כל הזמן, אבל זה לא בלתי אפשרי. יש יוצרי תוכן ביוטיוב שעושים הרבה מאוד כסף מהסרטונים שעולים לערוצי התוכן שלהם.

באנר רוצה להצליח עם כסף

רוצה לעשות כסף? רוצה להצליח עם כסף?

לקבלת מידע נוסף, מלאו את הפרטים:

 בלוג

כתיבת בלוג זו דרך נוספת לעשות כסף, לעיתים אפילו ניתן ליצר הכנסה משמעותית מבלוג שיש לו הרבה אנשים שצורכים את התוכן שלו.
הרעיון העיקרי שצריך לזכור הוא שהבסיס לשיווק מוצלח הוא הבידול והייחודיות – יש ליצור ערך מיוחד ושנה בכדי שאנשים יוכלו להתחבר עם התוכן שאתם יוצרים.
מה זה בלוג? בלוג זה למעשה אתר אינטרנט עם תוכן. על התוכן להיות אטרקטיבי ומעניין שיוכל למשוך גולשים. אם אתם רוצים להקים אתר בלוג ההמלצה היא לעשות זאת עם תוכן שאתם מתחברים אליו בכדי שיהיה לכם יותר קל ונחמד להוסיף תוכן איכותי כל הזמן.

שיטות ליצירת הכנסה מבלוג

אתר בלוג יכול לייצר הכנסה בכמה דרכים:
– פרסומות – ככל שיש יותר גולשים בבלוג אפשר להכניס יותר כסף מפרסומות.
– תוכניות שותפים – כפי שהזכרנו במאמר זה, לתוכניות שותפים פוטנציאל מצויין להכניס כסף.
– שירותים נוספים – ניתן למכור את השירות שלכם, אם זה בנושא הבלוג (למשל: בלוג בנושא עוגות מאפשר גם למכור עוגות לכל המעוניין) ואם זה בנושאים אחרים בהם יש לכם ידע ויכולת לסייע לאנשים אחרים.
– מכירת מוצרים – אפשר לנצל את הבלוג בכדי לפרסם ולמכור מוצרים הקשורים לנושא הבלוג. לדוגמא: אם הבלוג בנושא שחייה ובריכות, אפשר למכור מוצרים משלימים לבריכות.

משחק תמורת תשלום

לשחק יכול להיות עסק משתלם מאוד לעיתים. אתם בטח מכירים את הבן של השכנה, או מישהו מהכיתה המקבילה שמרוויח ממשחקים. שוק הגיימינג מגלגל מיליארדים רבים של דולרים והוא נפוץ בכל פינה בעולם.
אם יש לך כישרון למשחק ואתם טובים בזה וגם נהנים מזה אז אפשר להרוויח במספר דרכים:
– משחקים בלייב – אפשר לשדר את המשחקים שלכם בלייב ואם יש הרבה אנשים שמעוניינים לצפות בשידור אז למעשה יצרתם ערוץ שיכול להכניס כסף מפרסומות.
– חסויות – אם אתם שחקנים טובים ומוכרים, חברות משחקים יהיו מוכנות לשלם לכם כסף על המשחקים שלכם.
– השתתפות בתחרויות מקצועיות – מתקיימות תחרויות רבות בעולם הגיימינג והפרסים יכולים להגיע לסכומים משמעותיים.

יש דרכים רבות להרוויח כסף ממשחקים באינטרנט – לקריאה נוספת בנושא לחץ כאן.

הכי חשוב – השקיעו בעצמכם

בואו נגלה לכם סוד קטן, בסוף הדרך הכי טובה להרוויח כסף היא להשקיע בעצמכם, להתפתח כל הזמן, ללמוד דברים חדשים להתנסות לחוות. זה הסוד האמיתי להגיע לאושר וגם לעושר.
ניתן למצוא היום באינטרנט מידע על כל דבר, באמת יש אינסוף חומרים, סרטונים והדרכות על כל דבר שתרצו לעשות.
לעיתים יש לנו קושי לשלם כסף על משהו שכביכול נמצא בחינם ובשפע באינטרנט, זה נכון, אבל קורסים והדרכות בתשלום יכולים לקצר את הדרך ולהביא אתכם לעמדת פתיחה טובה יותר בכדי להשיג את המטרה שאליה אתם מכוונים.

לכל הסקפטים שבנינו, תכירו את זיו רענה, הבחור הצעיר מראשון-לציון. כדאי לקרוא ולהבין כיצד זיו התחיל להשקיע בעצמו כבר בגיל 11, התפתח ולמד וכיום הוא כבר בדרך להיות מיליונר, כל זאת עוד לפני גיל 18. המסקנה היא ברורה, כל אחד יכול, זה רק עניין של מוטיבציה, נחישות והתמדה.

סיכום

יש דרכים רבות ושונות להרוויח כסף אך כמו בכל תחום אחר בחיים, גם בעולם הכסף צריך להתאמץ ולהשקיע זמן ואנרגיה ביצירה ועשייה. כסף לא נופל מהשמיים אבל זה גם לא חייב להיות תהליך ארוך וקשה להשיג אותו, צריך לדעת לראות נכון את העולם, לאתר את ההזדמנויות הטובות ולהרוויח.
לא לפחד ולא לחשוש מכשלונות – זהו מרכיב נוסף וחשוב בנוסחה להשגת כסף ויצירת אושר ועושר. כשלון הוא כשלון כל עוד אנחנו מגדירים אותו ככזה, אם לא נגדיר אירוע ככשלון אז הוא לא יהיה כזה – זה ממש פשוט. תקראו שוב את המשפט ותחשבו על זה שוב.

אז יאללה, צאו לדרך, ההצלחה מובטחת!

 

חשבתם על רעיונות נוספים? הוסיפו בתגובות או כתבו לנו

פוסטים נוספים לקריאה באתר אינבסטלי
Share this article:

2 Comments

  • רקפת פרישמן
    03/11/2023

    אני עושה בייביסיטר על הבן של השכנים כל ראשון שלישי וחמישי ואני מרוויחה כל שעה 50 שקלים בדרך כלל אני משגיחה עליו 2-3 שעות וזה משתלם לי

  • ofekamiel
    17/11/2023

    😉

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.